074-767-9434

( כל התמונות להמחשה בלבד )


אדריכל בתי ספר


למבנה בית הספר ולסביבתו ישנה השפעה משמעותית על אווירת וחווית הלימודים וכן על נפשו של הילד. אם בתי הספר בעבר היו קוביות בטון אפור עם מסדרונות חשוכים, הרי שכיום עיצוב ותכנון בתי הספר משובב נפש ומותאם לאורח החיים המודרני.

רבים מההורים והמורים לא מתייחסים לבית הספר כאל דבר שיש להשקיע בו מחשבה מיוחדת והמובן מאליו מתקבל באופן טבעי ואף מפתיע בהתחשב במודעות הרבה לחשיבות תחום עיצוב הפנים בחיינו כיום.
 

עידוד הזיקה בין התלמיד למוסד החינוכי

בתרבות בה ההורים מעורבים יותר בכל המתרחש בין כותלי בית הספר, ניתן היה לצפות כי הם יפעלו גם לטיפוח והשקעה המבנה החיצוני של בית הספר. אולם, ברובם של מוסדות החינוך נדמה כי הזמן עצר מלכת והמבנים הינם מיושנים ובעלי מסדרונות ארוכים וכיתות צפופות. עם כל זאת, בשנים האחרונות חלה מגמה של שינוי אשר מגרה את היצירתיות, הדמיון והסקרנות כאשר אדריכלות ועיצוב מקבלים משקל בתכנון בתי ספר, מרחיבים את האופקים ומעודדים את הרצון ללמוד. אדריכל בתי ספר מקצועי ומנוסה פועל במטרה להפוך את בתי הספר לבתי חינוך המגשימים את ייעודם ומשלבים אווירה, דימוי וסביבה. התפישה לפיה בית מראה בית הספר מהווה היבט שולי בלבד בתחום החינוך, מקבלת תפנית וחווה שינוי וכיום אדריכלות בתי ספר יוצרת מקום חיובי ואוהד לילדים אשר מכבדים אותו וחשים בו בנוח.

סביבת לימודים נעימה ובעלת ערך מוסף חינוכי וחברתי

אדריכל בתי ספר המבין ומכיר את תחום התכנון והעיצוב מקרוב, מודע לחשיבות ולהשפעה של מבנה ומראה בית הספר על תחושת השייכות של התלמיד. מבנה בית הספר אמור לשמש ולשקף לילד מקום מוגן וידידותי המעביר תחושב של שכונה, כלומר מקום מחבק וכזה אשר נעים לשהות בו. בתי ספר מתוכננים כיום מתוך התחשבות באסתטיקה לצד פרקטיקה, שכן קיים מתאם בין יחס התלמידים לבין מראהו של המבנה. מבנה סגור מגודר ייצור תחושה של ניכור, סגירות ופחד, בעוד שתכנון מודרני מתייחס את המבנה כאל סביבת חיים התורמת זמן איכות לתלמיד. כיתות הלימוד כיום כוללות פחות תלמידים והחללים מעוצבים בסגנון פתוח ככל שניתן. כך נוצרת סביבה נעימה ומרווחת אשר השהייה בה נעימה ובעלת ערך מוסף חינוכי וחברתי.

ייעוץ, ליווי וניהול פרויקטים אדריכליים ועיצוביים

פרייז אדריכלים הינו משרד אדריכלות ועיצוב פנים מוביל בתחומו. אנו בעלי ניסיון והתמחות בניהול מגוון פרויקטים אדריכליים ועיצוביים החל משלב הייעוץ והתכנון, דרך הביצוע והמימוש ועד להשלמת המלאכה והשגת המטרות לשביעות רצון הלקוח. אנו בפרייז אדריכלים מקפידים על מקצועיות ואיכות ללא פשרות וזאת לצד יחס אישי ואדיב לכל לקוח.
 
 

עוד בבלוג...

האדריכלים

 


074-767-9434
benny@preiss-arch.co.il 
liat@preiss-arch.co.il
Office@preiss-arch.co.il


נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

03-6120404  |  Office@preiss-arch.co.il | liat@preiss-arch.co.il | benny@preiss-arch.co.il


נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!